Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Laptop na Komunię | Pamiątki Pierwszej Komunii 2018

Nowoczesne tablety, laptopy, smartfony

Jeżeli nie wiemy co kupić dziecku na Komunię, a na podarunek możemy przeznaczyć większą ilość pieniędzy, warto wziąć pod uwagę zakup sprzętu multimedialnego.To propozycja świetnego prezentu dla chłopca i dla dziewczynki. Może to być nowoczesny smartfon albo tablet. Wspaniałą niespodzianką będzie laptop. Urządzenia te to nie tylko fajny gadżet, ale także pomoc w nauce i poznawaniu świata. Niezależnie od tego, na który sprzęt się zdecydujemy, nie zapomnijmy o karcie gwarancyjnej. Upewnijmy się także, że do urządzenia dołączona jest instrukcja w języku polskim.

Wśród prezentów multimedialnych wysoką pozycję zajmuje smartfon. Jest to urządzenie telefoniczne z cechami komputera kieszonkowego. Wykonywanie połączeń oraz wysyłanie SMS-ów i wiadomości multimedialnych to podstawowe funkcje tego sprzętu. Oprócz tego smartfon umożliwia sprawdzanie poczty elektronicznej i korzystanie z wyszukiwarki internetowej. Dodatkową aplikacją jest GPS czyli system nawigacji satelitarnej. Ma wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny i kamerę video. Każda sieć komórkowa oferuje bogaty wybór tego typu telefonów. Pamiętajmy, żeby nie kupować smartfona w ofercie na abonament, chyba że zdecydujemy się na jego opłacanie. W przeciwnym razie nasz prezent stanie się kłopotliwy a nas postawi w niezbyt dobrym świetle.

Tablet to nieduży komputer przenośny. Jest większy od smartfona, ale znacznie mniejszy od laptopa. Posiada klawiaturę dotykową i wbudowany dysk twardy do zapisu danych. Jego cena zależy od systemu operacyjnego i przekątnej ekranu. Za jego pośrednictwem można bezprzewodowo łączyć się z internetem. Przez to jest także wykorzystywany jako telefon komórkowy. Dzięki niemu nasza pociecha obejrzy film, posłucha muzyki, pogra w gry komputerowe. Tablet na Komunię powinien być wyposażony w przydatne aplikacje służące do nauki, na przykład słownik językowy, quiz wiedzy z różnych dziedzin czy aplikację do czytania e-booków. Ta ostatnia przyda się do czytania lektur szkolnych. Na rynku polskim najpopularniejszym tabletem jest Apple iPad.

Super upominek na Komunię to laptop. Jest to przenośny komputer, który dziecko może zabrać na wakacje, do szkoły czy kolegi. Dobrej jakości sprzęt jest dość drogim prezentem, dlatego jego koszt można pokryć na spółkę z innym członkiem rodziny. Jeżeli słyszeliśmy, że ktoś z zaproszonych gości nie wie co dać na Komunię, możemy zasugerować zakup głośników lub drukarki. Wtedy nasz prezent będzie na pewno właściwie i w pełni wykorzystany. Razem z laptopem można podarować torbę do jego przenoszenia i zabawną myszkę-gadżet, która jest łatwiejsza w obsłudze od myszki dotykowej i usprawni posługiwanie się sprzętem.