Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Prezent komunijny dla chrześniaka | Pamiątki Pierwszej Komunii 2018

Prezent od chrzestnej lub chrzestnego

Przyjęło się, że prezent od chrzestnej i chrzestnego musi być wyjątkowy i na czasie. Najczęściej wręcza się sprzęt komputerowy lub sportowy. Taki podarunek jest na topie, ale zdarza się, że maluch ma już wszystko, czym chcielibyśmy go obdarować. Czasem chrzestnym bardziej zależy na oryginalności niż modzie. Wtedy dobrze jest wybrać coś równie ciekawego a jednocześnie wyszukanego. Jeśli nie mamy stałego kontaktu z dzieciakiem, spytajmy rodziców, jaki prezent byłby najlepszy. Na pewno chętnie doradzą.

Jeżeli nasz milusiński ma talent muzyczny, lubi śpiewać albo marzy o nauce gry na instrumencie, możemy sprezentować mu syntezator. Do wyboru mamy tańszy sprzęt dla początkujących lub droższy, bardziej zaawansowany, dla dzieci, które są w trakcie nauki grania. Do instrumentu dobrze jest dołączyć pulpit do nut i statyw. Taki zestaw na pewno sprawi przyjemność każdemu małemu muzykowi. Zamiast syntezatora można kupić gitarę klasyczną lub elektryczną albo inny instrument, którym dziecko jest zainteresowane.

Wielu rodziców chrzestnych uważa, że idealnym prezentem na Komunię są pieniądze. Dziecku dają one możliwość samodzielnego wyboru prezentu i czasu jego zakupu. Mogą też być dobrze wykorzystane w przyszłości, na przykład na początku studiów czy podczas zakładania własnej rodziny. Powoli odchodzi się jednak od wręczania pieniędzy w kopercie. Coraz częściej zakłada się lokatę terminową i tam lokuje wybraną wcześniej kwotę.

Jaki jeszcze prezent od chrzestnego lub chrzestnej będzie oryginalną niespodzianką? Na pewno brzdąca mile zaskoczy wycieczka krajowa lub zagraniczna, połączona z aktywnym spędzaniem czasu. Chłopcom spodoba się eskapada do parku dinozaurów, dziewczynki ucieszy wypad do aquaparku. Niezależnie od płci wszyscy będą zachwyceni wycieczką do Disneylandu. W porozumieniu z rodzicami dziecka można opłacić obóz lub kolonie letnie. Tym, którzy znają góry zaproponujmy wyjazd nad morze i odwrotnie – miłośników morza zachęćmy do poznania gór.

Każdy podarunek, który wiąże się z inwestycją w rozwój intelektualny lub fizyczny naszej pociechy jest ciekawą i wartą przemyślenia opcją. Dziecku z talentem do języków można opłacić kurs języka obcego. Najczęściej wybierany jest język angielski. Trafionym prezentem dla sportowca będzie karnet na basen lub na lodowisko. Komputerowcom przypadnie do gustu kurs komputerowy. Mogą to być także lekcje baletu dla dziewczynek i karate dla chłopców.

Obowiązkiem chrzestnych jest wspieranie rodziców w wychowaniu dzieci w wierze. Bez względu na to, jaki prezent wybierzemy, postarajmy się zatem o dołączenie stosownej pamiątki, na przykład książki o tematyce religijnej i okolicznościowej kartki.