Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Komunia wnuczki, wnuka | Pamiątki Pierwszej Komunii 2018

Propozycje prezentów od babci, dziadka

Komunijny prezent od babci i dziadka jest pełen miłości. Można być pewnym, że z wszystkich sił postarają się spełnić marzenia ukochanej wnuczki lub wnuczka. Zadbają, aby ich podarunek był nie tylko wspaniały, ale także przydatny i dobrze przemyślany. Od wielu lat jednym z najpopularniejszych upominków dla wnuczka i wnusi jest odpowiednio modny zegarek i komplet złotych kolczyków. Ale jeżeli nasze pociechy są już posiadaczami tych przedmiotów, możemy skorzystać z innego, równie ciekawego pomysłu na prezent.

Aby małolat miał okazję utrwalić piękne chwile spędzone na wycieczkach szkolnych i podczas wakacyjnych wyjazdów, na komunijny podarunek wybierzmy cyfrowy aparat fotograficzny. Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na zakup. Do wyboru jest aparat kompaktowy czyli tani sprzęt oferujący podstawowe funkcje lub bardziej zaawansowany aparat hybrydowy. Dającą dużą swobodę działania, ale dosyć skomplikowaną lustrzanką dziecko będzie mogło się cieszyć dopiero gdy podrośnie. Producentami najlepszego tego typu sprzętu jest Nikon i Canon.

Innym sprzętem elektronicznym, który na pewno uraduje dzieciaka, jest przenośny odtwarzacz plików muzycznych MP3 lub MP4. Ten drugi ma większy, kolorowy ekran i oprócz słuchania muzyki daje możliwość przeglądania zdjęć i oglądania filmików. Dobrze jest zdecydować się na wersję z wbudowanym radiem. Najlepszą opcją są zestawy z ładowarką i kablem USB, umożliwiającym podpięcie do komputera i ściągnięcie ulubionych piosenek z internetu. Na rynku istnieje ogromny wybór tego typu urządzeń, a do najpopularniejszych marek należą Sony, Creative i Pentagram.

Jeżeli wiemy, że milusiński dostanie od chrzestnych laptopa lub komputer, możemy obdarować go grami komputerowymi i edukacyjnymi. Takie programy pomogą m.in. nauczyć się tabliczki mnożenia i zasad ortografii. Dużą popularnością cieszą się też multimedialne programy do nauki języków obcych. Do łask wracają gry planszowe, takie jak Scrabble czy Monopoly. To pasjonująca rozrywka na wiele godzin! Do zabawy można zaprosić całą rodzinę.

Ciekawym prezentem zarówno dla wnuczki jak i wnuczka będzie wartościowa książka. Może być religijna, ale niekoniecznie. Najczęściej wybierany tytuł to „Opowieści z Narnii”. Równie dobrym pomysłem jest ładnie wydany album. W ofercie księgarni znajdziemy albumy przyrodnicze, historyczne, o malarstwie, o zwierzętach. A może encyklopedia lub zestaw słowników? Encyklopedie przygotowane dla dzieci pisane są łatwym językiem i wspaniale przekazują wiedzę o świecie. Za to słownik ortograficzny czy słownik języka polskiego będzie pomocą w szkole i pomoże zadbać o poprawność językową małego Polaka.