Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Książki religijne dla dzieci | Pamiątki Pierwszej Komunii 2018

Przykładowe albumy religijne, książki, obrazki

Ponieważ Pierwsza Komunia Święta ma charakter typowo religijny, podarunek ofiarowany dziecku z tej okazji powinien przynajmniej w części nawiązywać do tego dnia. To rodzice i goście mają obowiązek przekazania ośmiolatkowi prawdziwego sensu tej uroczystości, a podarowanie mu pamiątki religijnej wzmocni siłę przekazu. Często tego typu upominek wręcza się także na prezent pierwszorocznicowy.

Tradycyjnym, ale nadal cieszącym się popularnością upominkiem, zwłaszcza od rodziców chrzestnych, jest Biblia. Przeważnie na pierwszej stronie umieszcza się dedykację i datę Pierwszej Komunii. W sklepach z dewocjonaliami można kupić bogato ilustrowane Pismo Święte na Komunię, które przygotowane jest specjalnie dla dzieci i dostosowane do ich wieku i możliwości odbioru treści. Biblię można także ofiarować w wersji tradycyjnej. Taka pamiątka będzie służyła przez długie lata, nawet wtedy kiedy ośmiolatek dorośnie.

Dobrym pomysłem na prezent są także książki o tematyce religijnej. One również skierowane są specjalnie dla dzieci. Może to być album poświęcony Janowi Pawłowi II lub patronowi dziecka. Może to być publikacja o życiu świętych albo wartościach moralnych.Wśród wybieranych książek są także śpiewniki, modlitewniki i opowieści religijne. Właściwie każda propozycja jest godna polecenia i na pewno zaciekawi malucha.

Popularnym podarunkiem jest złoty łańcuszek z krzyżykiem lub medalikiem. Nawet jeżeli dziecko nie będzie go nosiło od razu, doceni prezent w przyszłości. To jeden z upominków, który się nie zniszczy i nie przestanie być modny za kilka lat. Za to zawsze będzie cieszył i przywoływał miłe wspomnienia. Ma wartość sentymentalną i trwałą wartość materialną.

Dzieci pierwszokomunijne często dostają od chrzestnej lub chrzestnego obrazki religijne i figurki. Przeważnie obrazki przedstawiają Matkę Boską. Wśród figurek pierwsze miejsce zajmują aniołki. Co prawda jedną z pamiątek komunijnych jest okolicznościowy obrazek, ale jest on taki sam dla wszystkich dzieci. Ten od rodziców chrzestnych może być zatem oryginalną i ciekawą pamiątką.

Ponieważ ceremonii przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej towarzyszy robienie dużej ilości zdjęć, można obdarować malucha albumem na zdjęcia ze specjalną okładką nawiązującą do tego wyjątkowego dnia. Taki album jest oczywiście odpowiednio zatytułowany. Modnym prezentem komunijnym są także gry biblijne, które nie tylko zapewniają świetną zabawę, ale przede wszystkim przybliżają milusińskim treści Starego i Nowego Testamentu. Takie gry można kupić w wersji gry planszowej lub komputerowej. A jeżeli nie gra, to może film albo słuchowisko o tematyce religijnej? Wybór jest ogromny.