Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Skuter dla chłopca | Pamiątki Pierwszej Komunii 2018

Sportowe; rowery, quady, skutery

Ośmiolatki to istoty pełne niewyczerpanej energii i potrzebujące ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Fajnym pomysłem na prezent jest więc wszelki sprzęt sportowy. Tego typu podarunek jest znakomitą inwestycją w rozwój fizyczny i zdrowie obdarowanego. Hulajnoga, rolki, deskorolka, trampolina to rzeczy, które na pewno sprawią frajdę każdemu brzdącowi. Jednak zdecydowanie bardziej pożądane są rowery, quady i skutery. Są one znacznie droższe, ale w rankingu upominków komunijnych znajdują się na jednym z pierwszych miejsc.

Rower na Komunię? Czemu nie! Wśród wszystkich podarunków na tą uroczystość rower cieszy się od lat niesłabnącym powodzeniem. W czasie, kiedy w sklepach sportowych roi się od rowerów różnych typów i przeznaczenia, wybór staje się naprawdę trudny a prezent zyskuje na znaczeniu i uznaniu. W zależności od tego, gdzie mieszka dziecko, można wybrać rower górski, miejski lub turystyczny. Dla dziewczynek proponujemy wersję z obniżoną górną rurą, tzw. damkę. Regułą jest kolor różowy, ale zdarzają się też inne. Chłopcom na pewno przypadnie do gustu BMX czyli specjalny rower do akrobacji. Dla wielu zapalonych graczy komputerowych będzie to dobra okazja, żeby oderwać się od monitora i wolny czas spędzić zdrowo i aktywnie.

W tym sezonie jednym z hitów komunijnych jest quad, czyli czterokołowy motocykl przeznaczony do jazdy po drogach nieutwardzonych. Używa się go do do sportu i rekreacji. W sklepach dostępne są specjalne modele dla dzieci zasilane akumulatorem. Różnią się ceną i rodzajem osprzętu. Decydując się na zakup quada, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych spraw. Trzeba ustalić, czy dziecko będzie miało zapewnioną odpowiednią opiekę i czy tam gdzie mieszka, są odpowiednie warunki do jazdy na tego typu sprzęcie. Mądry prezent na Komunię to taki, który jest bezpieczny dla użytkownika. Pamiętajmy więc żeby do głównego prezentu dołączyć kask i ochraniacze. Dobrze jest też ustalić z dzieckiem na czym polega bezpieczne korzystanie z upominku.

Jeżeli ktoś zamiast czterech kółek woli dwa, może podarować skuter akumulatorowy. Oczywiście chodzi tu o skuter przeznaczony specjalnie dla najmłodszych. Taki prezent komunijny to już poważniejszy wydatek. Podobnie jak w przypadku quada, cena uzależniona jest od rodzaju sprzętu oraz jakości i pojemności akumulatora. Jazda na skuterze również niesie ze sobą ryzyko kontuzji lub wypadku. Należy więc wytłumaczyć dziecku zasady bezpiecznego użytkowania. Także tutaj dobrym pomysłem jest podarowanie kasku i ochraniaczy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy małolat będzie bezpieczny, lepiej podarujmy coś innego, na przykład laptopa lub tablet. Do wyboru jest przecież wiele innych modnych upominków.