Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Rocznica komunii świętej | Pamiątki Pierwszej Komunii 2018

Upominek na rocznicę Komunii

Czy na rocznicę Komunii kupuje się prezent? Okazuje się, że tak. Nowym zwyczajem staje się wręczanie drobnego upominku dziecku przeżywającemu pierwszą rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej. Przeważnie z tej okazji jest specjalna Msza w kościele, a po niej rodzice wydają obiad lub kolację dla najbliższej rodziny. Jeżeli jesteśmy zaproszeni, nie wypada przyjść z pustymi rękami. A skoro jest to nowy zwyczaj, tym bardziej stajemy przed dylematem, czym obdarować dziewięciolatka. Z pewnością nie może być to prezent porównywalny do tego, który ofiarowaliśmy rok wcześniej. Raczej powinno to być coś symbolicznego, najlepiej przypominającego dziecku o niedawnym, tak przecież ważnym wydarzeniu w jego życiu. Taką okolicznościową drobnostką od dziadków lub chrzestnych maluch na pewno bardzo się ucieszy.

Atrakcyjnym, a jednocześnie niedrogim pomysłem jest książka o tematyce religijnej. Wartościowym tytułem jest na przykład komiks o powiadający o życiu Jana Pawła II „Z Wadowic do Rzymu”. Księgarze polecają także mini książeczki o żywotach świętych i małe obrazki w sam raz do portfela czy piórnika. Z resztą każda książka, byleby tylko była ciekawa, na pewno zainteresuje malucha. Interesującą propozycją są też poradniki dotyczące prac plastycznych i manualnych, między innymi sztuki origami i dekoracji okolicznościowych.

Dzieciaki uwielbiają słodycze. I chłopiec, i dziewczynka ucieszą się z bombonierki albo dużej czekolady. Możemy też podarować bukiet z cukierków lub lizaków. Do słodkości można dodać T-shirt ze śmiesznym nadrukiem lub zdjęciem naszej pociechy. Zamiast podkoszulka podarujmy kolorowy kubek, ozdobną poduszkę lub wymyślny podświetlany długopis. Są to rzeczy stosunkowo tanie, a na pewno wywołają uśmiech na buziach obdarowanych nimi dzieci.

Do słodkiego podarunku dla dziewczynki warto dorzucić drobny upominek typu świnka skarbonka, szkatułka na biżuterię czy dziewczęca torebka. Nawet kolorowy notes czy pamiętnik będzie trafionym pomysłem. Już nie mówiąc o różowym etui na telefon komórkowy i naklejkach. Takie skarby przydadzą się każdej małej damie. Na liście rocznicowych podarunków są także ozdoby do włosów, srebrne kolczyki, sztuczna biżuteria i pluszowe maskotki.

Każdego chłopca ucieszy drobiazg, który zawsze będzie mógł mieć przy sobie. Może to być wymyślny breloczek na klucze, wielofunkcyjny scyzoryk albo portfel w kolorach moro. Proporczyk, koszulka lub czapeczka z logo ulubionej drużyny piłkarskiej to także bardzo efektowny prezent. Ogromną radość sprawi malcowi model do sklejania, jo-jo lub resorówka. Szczytem szczęścia będzie gadżet z bohaterem ulubionego komiksu, na przykład Spidermanem.